لودسل Sewha

لودسل یک نوع حسگر ( sensor ) برای اندازه گیری نیروهای مکانیکی ( فشاری یا کششی ) می باشد
که ولتاژ خطی متناسب با نیروی اعمالی تولید می کند . لودسل از یک هسته فلزی  ( آلیاژ خاص ) و
تعدادی strain gauge ( تنش سنج ) تشکیل شده است . این استرین گیج ها در مداری شبیه به
پل وتستون قرار میگیرند  و به واسطه آن ، تغییرات مقاومتی حاصل از تنش ها روی استرین گیج
به ولتاژ تبدیل می گردد . دقت و کیفیت لودسل ها بستگی به نوع آلیاژ هسته و ساختار strain gauge
آن دارد . دقت هر لودسل به صورت درصدی از ظرفیت آن لودسل بیان می شود . برای مثال لودسل
با ظرفیت ۱۰۰ کیلوگرم و دقت تعریف شده ( combined error )  معادل ۰٫۰۳ درصد ، در بدترین حالت
دارای دقت ۳۰ گرم خواهد بود . امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت های متفاوت در ساخت ترازو ها
و باسکول های صنعتی و توزین مخازن کاربرد فراوان دارد . همچنین سیستم های اتوماتیک بر اساس
اندازه گیری وزن مواد در کارخانجات مواد غذایی ، کارخانجات سیمان ، گچ ، بتن سازی ، خوراک دام ،
پلانت های مواد شیمیایی و … همه از لودسل استفاده می کنند.
لودسل های sewha جهت اندازه گیری نیروی فشاری و کششی در ظرفیت و مدل های مختلف طراحی شده اند.
دسته بندی لودسل های sewha به شرح زیر است :

لودسل Single Point

 

لودسل‌ Sewha سری Single Point یا تک پایه جزء پرمصرف‌ترین لودسل‌های Sewha به شمار آمده و دارای کاربرد وسیعی می‌باشند. اعمال نیرو به این مدل لودسل‌ها برخلاف مدل‌های دیگر محدود به یک نقطه نمی‌باشد. بر روی این نوع لودسل‌ها می‌توان صفحه‌ای با ابعاد مشخص قرار داد و نیرو می‌تواند به هر نقطه از این صفحه وارد شود. این بدین معنی است که بار می‌تواند در هر قسمت صفحه قرار گیرد.لودسل‌ Sewha تک پایه شرکت سوها از جنس آلومینیوم بوده و می‌توانند در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار گیرند. این لودسل‌ها دارای IP65 می‌باشند. (می‌توانند تحت پاشش آب بصورت کم فشار قرارگیرند.)از جمله کاربردهای این نوع لودسل‌ Sewha ترازوها و باسکولت‌ها با کفه محدود، توزین مخازن با ظرفیت پایین و استفاده در ماشین‌های بسته بندی و پرکن می‌باشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

ab120 - لودسل sewha

لودسل S-Beam

 

لودسل Sewha سری S-Beam  از نوع کششی و فشاری بوده و دارای استاندارد OIML  میباشد.  IP این مدل لودسل ۶۶ بوده و میتواند تحت پاشش آب پر فشار قرار گیردو در مدل های SS300 از جنس استیل و LS300 از جنس استیل ضد زنگ موجود میباشد . ظرفیت آن نیز از ۵ کیلوگرم تا ۱۰ تن  میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

.

ss300 - لودسل sewha

لودسل Shear-Beam

 

لودسل Sewha سری Shear-Beam  از نوع خمشی بوده و دارای استاندارد OIML  میباشد.  IP این مدل لودسل ۶۶ بوده و میتواند تحت پاشش آب پر فشار قرار گیردو در مدل های SB210 از جنس استیل و LB210 از جنس استیل ضد زنگ موجود میباشد . ظرفیت آن نیز از ۱۵۰ کیلوگرم تا ۱۰ تن  میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

SB210 - لودسل sewha

لودسل Bending-Beam

 

لودسل Sewha سری Bending-Beam  از نوع خمشی بوده و در بازار تحت عنوان لودسل های آکاردوئونی معروف هستند .  IP این مدل لودسل ۶۷ بوده و میتواند در آب مغروق باشند و در مدل های LBB200 از جنس استیل ضد زنگ موجود میباشد . ظرفیت آن نیز از ۲۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

LBB200 - لودسل sewha

لودسل Low Profile

 

لودسل Sewha سری Low Profile از نوع کششی و فشاری بوده و IP این مدل لودسل ۶۷ بوده و میتواند در آب مغروق باشند . در مدل های SL410 از جنس استیل و LL410 از جنس استیل ضد زنگ موجود میباشد . ظرفیت آن نیز از ۱ تا ۲۰۰ تن میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

SL410 - لودسل sewha

لودسل Canister

 

این لودسل ها استوانه ای شکل بوده و به صورت فشاری می باشند و مقاوم طراحی شده اند در این نوع لودسلSewha نیرو ‌باید بصورت عمودی به مرکز اعمال گردد. لودسلSewha سری canister در مدل SC530 دارای ظرفیتهای ۲۰ تن الی ۸۰۰ تن و SC520 در ظرفیتهای ۲۰۰Kgf تا ۲۰ تن موجود میباشند. این لودسل‌ها دارای IP67می‌باشند یعنی می‌توانند مغروق در آب باشند

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

sc520 - لودسل sewha

لودسل ST800E

 

لودسل Sewha سری ST800E   نوع کششی بوده و مناسب جهت اندازه گیری نیروی کشش کابل میباشند.جنس این نوع لودسل  استیل و ظرفیت آن از ۱۰ تا ۵۰ تن  میباشد. لودسل ST800E از جمله لودسل های پر کاربرد در صنعت آسانسور میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

ST800 - لودسل sewha

لودسل SWL100

 

لودسل Sewha سری SWL100  از نوع کششی بوده و مناسب جهت محاسبه نیروی کشش کابل و قابل استفاده در توزین جرثقیل و آسانسور میباشند.جنس این نوع لودسل  استیل و ظرفیت آن از ۵۰۰ کیلوگرم تا ۱۰ تن  میباشد.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

swl100 - لودسل sewha

لودسل مینیاتور

 

 لودسل Sewha سری مینیاتوری در انواع فشاری SM600E/SM601E/SM602E و نوع کششی SM603E موجود میباشند.IP مدل های SM600E و SM603E برابر با ۶۷ بوده و میتواند مغروق در آب باشد و مدل SM601E دارای IP66 است.لودسل های مینیاتور در فضاهای کوچک و امور آزمایشگاهی پر کاربرد میباشند.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

SM600 - لودسل sewha

لودسل Truck and Tank

 

این سری  لودسل Sewha فشاری بوده و مقاوم در برابر شوک و نیروهای جانبی می باشند و نصب آنهاساده بوده و دارای مانتینگ می باشند. لودسل های Sewha سری Truck weighing با مدلهای SB900,SB910,SB920,SBW دارای ظرفیت های ۱۰ تن الی۳۰ تن می باشند. همچنین این لودسل‌ها دارای IP67 بوده و مناسب باسکول می باشند.

 

دانلود کاتالوگ جامع

دانلود اطلاعات فنی

SB900 - لودسل sewha